Házenkáři v akci na festivalu v Lovosocích

První start házenkářů na prestižním turnaji v Lovosicích

Házenkáři Děčína za podpory Varnsdorfských i Ústeckých borců se zúčastnili ve dnech 4.9. – 6.9.2020 házenkářského festivalu mládeže v Lovosicích. Jedná se o mezinárodní házenkářský turnaj, který se hraje ve 3 dnech ve 3 halách a na jednom venkovním hřišti. Součástí je bohatý doprovodný program včetně utkání extraligy na zimním stadionu.

Na tomto turnaji Děčín reprezentovali házenkáři v kategoriích MINI, mladší žáci a starší žáci.

Byl to zároveň první turnaj, kdy je Děčín zařazen v projektu sportovního střediska podporovaného ČSH. A to, že se funkcionáři společně s trenéry v tomto oddíle opravdu snaží, bylo v Lovosicích opravdu vidět hned na první pohled. Nové teplákové soupravy i dresy, byly na děčínských hráčích vidět na dálku i na hřišti. Výkony našich borců však zas tak oslnivé bohužel nebyly.

Největší radost dělali na festivalu ti nejmenší. V kategorii mini Děčínští házenkáři postoupili ze základní skupiny z prvního místa a v boji o ty nejvyšší příčky nakonec skončili na krásném šestém místě. Zároveň dali házenkářským velmocem jasně najevo, že do budoucna s nimi musí počítat jako s rovnocenným soupeřem. Mladší žáci bohužel bez velkých hráčských opor na hřišti odevzdávali nevyrovnané výkony a často smolnou koncovkou a těsnou prohrou v rozhodujících utkání klesali do středu tabulky a závěrečné celkové 19 místo bylo jak pro ně, tak i pro trenéry této kategorie zklamání. Tým nejstarších žáků, se skládal z hráčů tří klubů (SLAVOJ Děčín, SLOVAN Varnsdorf, TYGŘI Ústí nad Labem). Tento aspekt se bohužel promítal i na výkonech. Souhra a absence hlavních opor byla viditelná na každém utkání v základní skupině a v klíčovém utkání s Handball Liberec se bohužel potvrdila nestabilita kádru! A tak nejstarší házenkáři bojovali o ty nejnižší příčky v této kategorii. Při zranění dalších klíčových hráčů v průběhu turnaje se však těmto borcům podařilo uspět a nakonec vybojovali 21 místo.

Závěrem bych rád všem hráčům poděkoval za odvedený výkon i úsilí. Dále i trenérům, realizačnímu týmu. A mohu s klidným svědomím konstatovat, že Děčínská házená stoupá vzhůru.

Oldřich Rybář

Hlavní trenér SpS