Družstvo mladých šachistů TJ Slovan Varnsdorf zahájilo premiérovou sezónu v 1. lize dvěma výhrami.

V sobotu 2. října v Lounech odehrálo naše družstvo historicky první zápas v 1. lize mládeže. Soupeřem byl tým Šachklub Tietz z Karlových Varů a zápas, který trval čtyři hodiny jsme nakonec vyhráli tím nejtěsnějším rozdílem 3,5:2,5. V odpoledním zápase jsme již přesvědčivě porazili domácí ŠK Louny v poměru 5:1.

V neděli jsme cestovali do Liberce, kde na nás čekal v dopoledním zápase Unichess Praha a odpoledne hlavní favorit celé soutěže ŠK Teplice. Na sobotní výhry se nepodařilo navázat a oba zápasy jsme prohráli shodně 2:4. V tabulce nám po čtyřech odehraných úplných kolech patří sedmá příčka, což plně odpovídá našim možnostem.

Ve všech čtyřech zápase nastoupila stejná sestava, Hrazdira (3 body ze čtyřech možných), Křelina (2), David (3), Hejný (2,5), Sikora (1) a Grausgruberová (1).

Další dva zápasy hrajeme až 4. prosince v Litoměřicích proti týmům ŠK Chodov a ŠK Karlovy Vary.