logo TJ Slovan Varnsdorf z.s.
TJ Slovan Varnsdorf z.s.

Atletika

Oddíl atletiky provozuje svou činnost na Městském fotbalovém a lehkoatletickém stadionu. Sportoviště nabízí ideální podmínky pro všechny atletické disciplíny a díky tomu se zde koná řada závodů.

Oddíl je každoročně přihlašován do soutěží v rámci Libereckého krajského atletického svazu (LKAS). Výsledky závodů, statistika kraje a republiky a další informace z atletiky najdete na www.atletika.cz.

Krátké zprávy

19. 9. 2022 08.38
SPORTUJ JAKO ZÁTOPKOVI - 19.9.2022
I varnsdorfský atletický oddíl se zapojí do celorepublikové akce, start v 16 hodin na stadionu v Kotlině. Závodit budou děti z oddílu a jejich rodiče (400 m, 1000 m, oštěp, kriket, raketka)
V pondělí 19. září to bude přesně 100 let od narození jednoho z nejznámějších atletických párů historie Dany a Emila Zátopkových.
#atletika
19. 9. 2022 08.24

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ŽÁKŮ

O víkendu 17.-18. září se v Jablonci nad Nisou konala vrcholná akce žáků na dráze. Za velmi deštivého a studeného počasí zde bojovalo mnoho atletů ročníku 2007-2009. Náš oddíl zde měl svého zástupce v hodu diskem a to Šimona Hauferta. S výkonem 31,60 m skončil Šimon na 15. místě. Byla to jeho první účast na Mistrovství republiky a dofáme, že nebyla poslední.

#atletika
14. 7. 2022 11.38
MISTR ČESKÉ REPUBLIKY V PĚTIBOJI JE FILIP HANZALÍK
3. června se v Praze v Edenu stal Filip Hanzalík Mistrem České republiky v pětiboji se ziskem 2850 bodů. Filip si ivytvořil osobní rekordy ve 4 disciplínách, v běhu na 60 m. př. se posunul na první místo v tabulkách ČR. Skvělé závody, skvělá reprezentace našeho oddílu, gratulujeme.
#atletika
14. 7. 2022 11.36
MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY - BRONZOVÁ MEDAILE
Během víkendu 18. a 19. června se v Ostravě konalo MČR dorostu a juniorů. Z našeho oddílu se kvalifikoval Pepa Tomašov v běhu na 400 a 200 m. V sobotu Pepa vyhrál rozběh na 400 m. V neděli ho čekalo finále v této disciplíně a rozběh na 200 m. Za velmi horkého počasí si Pepa doběhl pro bronzovou medaili ve čryřstovce, na 200 m se do finále nedostal.
Velká gratulace jemu i jeho trenérce Jaroslavě Skalické!
#atletika
14. 7. 2022 09.21

OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE - ZLATO A DVĚ STŘÍBRA

Od 26.6. do 30.6. probíhala v Olomouci Olympiáda dětí a mládeže. Z atletického oddílu se nominovali Ondřej Zajíček a Filip Hanzalík. Bylo vybráno 8 nejlepších atletů ročníku 2009 z Ústeckého kraje a mezi nimi dva z Varnsdorfu. Ondra  skončil ve výšce na 24. místě a v hodu oštěpen na 7. místě. Filip získal zlato v běhu na 60 m, stříbro na 60 m. př. a stříbro ve smíšené štafetě.