logo TJ Slovan Varnsdorf z.s.
TJ Slovan Varnsdorf z.s.

Basketbal

Chceme, aby se děti ze sportování u nás radovaly, aby měly chuť si vyzkoušet hrát se zkušenějším spoluhráčem, který je něco naučí, ale zároveň i s novým, kterému musí pomoci a vcítit tak děti do rolí opravdových spoluhráčů. Měly by se umět vyrovnat s autoritou, respektovat sebe, trenéry a rozhodčí. Nepěstovat v dětech rivalitu, nýbrž soutěžení. Dívejme se individuálně na jednotlivce a jejich limity. Pokud nemá někdo střelecký talent, pracujme na jeho herní chytrosti a technických schopnostech, pokud mu chybí výška a síla, nahraďme ji budováním rychlosti a zručnosti. Všechny sportovně sociální dovednosti a morálně volní vlastnosti, které díky sportu jako děti získají, jsou cenné i pro civilní život.

Naše desatero: týmová práce, férové jednání, přátelství, humor/legrace, respekt, být přínosný, nadšení/pozitivní přístup, rodina, zdraví, důvěra.

Basketbalisté trénují ve:

• sportovní hale Západní
  • tělocvičně Národní (pod Městským úřadem)
  • tělocvičně ZŠ Edisonova

Krátké zprávy

3. 5. 2022 08.53

Na sklonku sezóny 2021-2022 se děčínským Válečnicím podařilo kvalifikovat na celostátní Festival mladších minižákyň U12. Součástí družstva jsou dvě dívky našeho ddílu, které se tak utkají v termínu 6. - 8. 5. 2022 ve sportovní hale Západní s výběry těchto klubů – HB Basket Praha, Sokol Nusle Praha a TJ Klatovy.
Srdečně všechny zveme!

#basketbal

Obrázky z oddílu basketu

Na Vašem soukromí nám záleží.