Basketbal

Chceme, aby se děti ze sportování u nás radovaly, aby měly chuť si vyzkoušet hrát se zkušenějším spoluhráčem, který je něco naučí, ale zároveň i s novým, kterému musí pomoci a vcítit tak děti do rolí opravdových spoluhráčů. Měly by se umět vyrovnat s autoritou, respektovat sebe, trenéry a rozhodčí. Nepěstovat v dětech rivalitu, nýbrž soutěžení. Dívejme se individuálně na jednotlivce a jejich limity. Pokud nemá někdo střelecký talent, pracujme na jeho herní chytrosti a technických schopnostech, pokud mu chybí výška a síla, nahraďme ji budováním rychlosti a zručnosti. Všechny sportovně sociální dovednosti a morálně volní vlastnosti, které díky sportu jako děti získají, jsou cenné i pro civilní život.

Naše desatero: týmová práce, férové jednání, přátelství, humor/legrace, respekt, být přínosný, nadšení/pozitivní přístup, rodina, zdraví, důvěra.

Basketbalisté trénují ve:

• sportovní hale Západní
  • tělocvičně Národní (pod Městským úřadem)
  • tělocvičně ZŠ Edisonova

11. 4. 2023 13.35

PÁTEK v 19:30 hod. akce "Pomáhej s námi! v rámci basketbalového utkání MUŽI vs. BK Teplice"

Sportovní hala Západní Varnsdorf

Dobrovolné vstupné věnujeme na nákup hyperbarické komory pro MŠ Čtyřlístek. Více informací o sbírce přímo na stránkách školy: http://www.msctyrlistek-vdf.cz

Velice si vážíme vaší podpory našeho týmu při utkáních a proto doufáme, že společně dokážeme alespoň nějakou měrou pomoci.

#basketbal
13. 7. 2022 10.00

V sobotu 16. 7. nás v areálu pivovaru Kocour ve Varnsdofu čeká první ze tří turnajů Streetballové ligy Šluknovska 2022. Přijďte podpořit basketbal v regionu.

#basketbal #LSLŠ #Varnsdorf #pivovarKocour #streetball
11. 6. 2022 20.00

Tým děvčat U13 uspořádal v sobotu 11. 6. 2022 turnaj ve varnsdorfské sportovní hale. Naše hráčky se umístily druhé, gratulujeme!

#basketbal #U13dívky #turnaj
9. 6. 2022 23.00

Dnes ráno zemřel Jiří Beckel, bylo mu 68 let. Jirka hrál basket celý svůj život. V mládí také trénoval, byl rozhodčím, dělal pokladníka oddílu. Čest jeho památce.

#basketbal #JiříBeckel #vzpomínka
6. 6. 2022

O prvním červnovém víkendu se naši basketbalisté kategorie U11 zúčastnili turnaje v Ústí nad Labem. Umístili se třetí, gratulujeme.

#basketbal #U11chlapci #turnaj
10. 5. 2022

Na sklonku sezóny 2021-2022 se děčínským Válečnicím podařilo kvalifikovat na celostátní Festival mladších minižákyň U12. Součástí družstva jsou dvě dívky našeho oddílu, které se tak utkali v termínu 6. - 8. 5. 2022 ve sportovní hale Západní s výběry těchto klubů: HB Basket Praha, Sokol Nusle Praha a TJ Klatovy.

#basketbal #FestivalMinibasketbalu

Obrázky z oddílu basketu