20. 5. 2024 18.45

Úspěšná sezóna volejbalové mládeže je u konce

Koncem dubna proběhly závěrečné turnaje všech volejbalových kategorií.
Mladší žákyně se 21.dubna vydaly na závěrečný turnaj ve čtyřkovém volejbale do Liberce. V této soutěži jsme měli zastoupení v podobě dvou družstev. Mladší družstvo "B" postoupilo do posledního kola o skupinu výš a čekaly je tak náročnější soupeřky. Děvčata se výzvy nezalekla a soutěž končila s dvěma porážkama a dvěma vítěznýma zápasama. Celkově družstvo obsadilo 16.místo z 20. týmů. Zkušenější družstvo "A" se chtělo v posledním turnaji zkusit poprat o medaile. Aby se tak stalo bylo potřeba aby děvčata vše vyhrála, a soupeřky z Mnichova Hradiště naopak vše prohrála. "A" tým si šel za svým výsledkem celý den svědomitě a bez jediné chyby. Bohužel soupeřky z Hradiště nechtěly připustit, že by je naše družstvo předběhlo v celkovém pořadí. A i když varnsdorfská děvčata svůj cíl splnila, soupeřky po vzájemném zápase, který vyzněl lépe pro Slovan, již další prohru nedopustila. "A" tým tak nakonec obsadil konečné 5.misto z 20.týmů.
Mladší žákyně, které se začátkem dubna staly Mistryně Libereckého kraje, se vydaly v půlce měsíce na 1. kolo kvalifikace o MČR do Tábora. Kvalifikační turnaj byl pro děvčata velkou neznámou - nové prostředí, neznámé soupeřky - celkem 9 týmů. Sobotní část byla velmi náročná. Ranní kolo bylo rozděleno na 3 skupiny, kde na děvčata čekala Slavia Praha a VK Kladno. Pražandy byly nad naše síly - rychlý, ostrý, přesný volejbal - a tak si děvčata zpravila náladu, když bezchybně 2:0 porazila Kladno. Odpoledne se hrálo o vše - nové skupiny a kdo je vyhraje má postup jasný - děvčata přistoupila k zápasům velmi zodpovědně a i díky své kapitánce A. Hanykýřové (23 bodů z podání v kuse) vyhrála svou skupinu a mohla začít slavit historický postup do druhého kola kvalifikace na MČR. Nedělní kolo ještě sehrála další dva zápasy, které už jen určily z jakého místa postoupí. Nakonec to bylo z druhého místa za pražskou Slavii.
Další cesta 27.4. - 28.4. tak vedla do dalekého Bílovce. Slezské podnebí, dlouhá cesta se asi podepsala na herním projevu týmů a ač se všechna děvčata snažila, nešlo nic tak jak si představovala. Sobota končila bilancí 1 výhra a 3 prohra. V neděli se tak hrálo o vše. Bohužel na tým padla odpovědnost a tréma, ze 3 zápasů to pak bylo opět 1x prohra 2:0, 1x prohra 2:1 a 1x výhra 2:0. Což bohužel na další postup nestačilo a děvčata tak v kvalifikaci skončila. Velká zkušenost a konfrontace s republikovým volejbalem jim jistě do další sezóny dala spoustu zkušeností. Celkově tak TJ Slovan obsadil 20. místo z 87. týmů z celé České republiky.
Ten samý víkend sehrála i děvčata v kategorii U18 kvalifikaci o 2.ligu v Teplicích.
Děvčata v Teplicích čekaly neznámé soupeřky z různých koutů republiky. V sobotu sehrály dva zápasy, které vyzněly lépe pro soupeřky. Neděle se nesla ve stejném duchu a tak děvčata sbírala cenné zkušenosti a nové zážitky, které doufáme že si přenesou do následující krajské soutěže.
Obě kategorie ještě čeká pár venkovních turnajů a pak již zasloužený odpočinek, který bude zakončen v srpnu soustředěním a přípravou na novou sezónu.